Aspiratér – čistička obilí ASP 750

Aspiratér – čistička obilí ASP 750

Aspiratér se používá pro předčištění obilí a kukuřice v posklizňových linkách a na sušárnách obilí a čištění pro potravinářské účely v obilních silech a skladech, případně k přípravě obilovin v čistících stanicích osiv.

Informace

Obilí je přiváděno spádový potrubím do vpádového nástavku na aspirační skříni, přičemž regulační klapka je uzavřena. Se zvětšující se zásobou obilí a tím zvětšujícím se tlakem na klapku se tato začne pozvolna otvírat. Posouváním závaží na rameni klapky docílíme rovnoměrného rozprostření obilí, čímž částečně upravíme i výkon stroje. Než se obilí začne rozdělovat na jednotlivá žejbra, což obstarává rozdělovač zrna pod aspirační skříní, je na přední čelní straně pomocí tlačného ventilátoru (pokud je jím stroj osazen) a aspir. kanálu provětráváno a zbaveno lehkých nečistot a prachu.

 

ASP750 s výkonností až 75 t/hod

Obilí takto rozdělené a částečně vyčištěné je přiváděno na jednotlivá žejbra se síty B a C. Kmitavým pohybem žejber a sklonem žejber je obilí transportováno po sítech. Přepady sít B a propady sít C jsou na konci žejber vyvedeny žlábky do obou stran stroje. Přepady sít C (vytříděné obilí) prochází jednotlivými aspiračními kanályna výpadech do společného výpadového koše. Intenzivní čištění sít zabezpečuje kartáčové čištění.

Aspirační kanály jak na vpádu, tak i výpadu jsou svedeny do aspirační skříně. Lehké nečistoty a prach jsou zde odsazeny. Těžší nečistoty jsou shrnovány do těsnícího ústrojí a dále unášeny k odlučovači. Pro správné seřízení funkce vzduchových (aspiračních) kanálů slouží klapky. Nastavení klapek a jejich regulace se provádí páčkami na vnější pravé straně aspirační skříně.

Přímo od výrobce

Aspirátér ASP750 patří mezi naše tradiční výrobky. Díky ověřené konstrukci a letům zkušeností patří naše čističky obilí mezi nejspolehlivější produkty na trhu.

Servis a náhradní díly

Pravidelná údržba a kvalitní servis jsou zárukou toho, že vám bude čistička obilí sloužit dlouho a spolehlivě. Obojí zvládáme rychle a vždy se přizpůsobíme možnostem vašeho provozu.

Dodání a ceny

Krátké dodací lhůty a příznivá cena jsou naší největší konkurenční výhodou. Obraťte se na nás. Připravíme vám nezávaznou nabídku na míru.

cs_CZCzech

Vyplňte poptávkový formulář a my se ozveme.

Pokud si nevíte rady, volejte +420 466 670 070