Granulátor TL 700

Použití granulátoru - granulování krmných směsí

Granulátor se používá pro granulování krmných směsí, jejichž podstatnou složku tvoří obilní šroty, mlýnská krmiva a další suroviny (např. sušené pícniny, řepné řízky, sušené piliny, slámu, obilní prachy) jejichž fyzikálně-mechanické vlastnosti umožňují jejich stmelování. V případě, že by granulační linky byly užity ke zpracování jiné než uvedené suroviny, musí být toto odsouhlaseno výrobcem tohoto zařízení.

Stroj nemůže pracovat samostatně, je součástí technologické linky.

Popis granulátoru TL 700

Granulátor pracuje plynule za předpokladu plynulého přísunu suroviny. Napařená nebo navlhčená surovina je přiváděna na plochu matrice, kde je lisovacími rolnami vtlačována do otvorů matrice a na spodní straně matrice je odřezávána nebo se odlamuje na válečky (granule, brikety), které jsou transportovány do výpadu a odtud do chladícího zařízení. Délka granulí nebo briket je odvislá od počtu odřezávacích nožů a od množství přiváděné suroviny, tj. celkového výkonu granulátoru.

Granule - šrotovaná surovina, lisovaná do tvaru válečků do průměru 16 mm
Brikety - nešrotovaná, nebo hrubě šrotovaná surovina, lisovaná do válečků jejichž průměr je větší než 16 mm

Napařená, vlhčená a nadrcená surovina je přiváděna z příslušného strojního zařízení, které není součástí granulátoru. Po vylisování je nutné granule chladit na teplotu 20°C nebo o 5°C vyšší než je teplota okolí. Při expedici musí mít granule teplotu max. 30°C. Vlivem protlačování sypké suroviny otvory matrice dochází v některých případech ke vzniku hygienicky závadných prašných škodlivin, které je nutno aspirovat.

Soubory ke stažení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Tyto informace jsou sdíleny s našimi partnery.