Peletovací lis TL 700 s kapacitou až 1 500 kg/hod

Peletovací lis TL700 na biomasu

Peletovací lis se používá pro výrobu pelet ze sušených pilin, slámy, sena, kukuřice, slunečnice a odpadu zemědělské výroby (např. odpad z čištění obilovin), jejichž fyzikálně-mechanické vlastnosti umožňují jejich stmelování (vlhkost suroviny se musí pohybovat mezi 12 a 15 %). Nabízíme peletování zkušebních vzorků i z dalších materiálů. Úspěšně již byly odzkoušeny vzorky odpadu buničiny, PVC, drcené pryže nebo papíru.

Informace

Podle druhu zpracovávané suroviny a požadovaného výkonu je možné použít lisovací ústrojí TL600 nebo TL700.

TL 700

Výrobní výkon 1 500 kg/hod s průměrem otvorů v matrici 6-25 mm. Stroj je vhodný pro zpracování drcené slámy a bioodpadu.

TL 600

Výrobní výkon max 800 – 1200 kg/hod s průměrem otvorů v matrici 6-12 mm. Stroj je vhodný pro zpracování biodpadu a šrotovaných sušených pilin o vlhkosti 12-14 % s max. podílem pilin z tvrdého dřeva 19 %.

V případě, že by zařízení bylo užito ke zpracování jiné než uvedené suroviny, musí být toto odsouhlaseno výrobcem tohoto zařízení. Stroj nemůže pracovat samostatně, je součástí technologické linky.

Popis peletovacího lisu

Lis na pelety TL700 pracuje plynule za předpokladu plynulého přísunu suroviny. Patřičně upravená surovina je přiváděna na plochu matrice, kde je lisovacími rolnami vtlačována do otvorů matrice a na spodní straně matrice je odřezávána nebo se odlamuje na pelety, které jsou transportovány do výpadu a odtud do chladícího zařízení.

Délka pelet je odvislá od počtu odřezávacích nožů a od množství přiváděné suroviny, tj. celkového výkonu TL.

Surovina je přiváděna z příslušného strojního zařízení, které není součástí TL. Po vylisování je nutné granule chladit na teplotu 20°C nebo o 5°C vyšší než je teplota okolí. Při expedici musí mít granule teplotu max. 30°C.Vlivem protlačování sypké suroviny otvory matrice dochází ke vzniku hygienicky závadných prašných škodlivin, které je nutno aspirovat.

Poradenství a testování

Rádi vám poradíme s možnostmi začlenění peletovacího stroje do vašeho provozu. Peletovaní materiálu můžete zdarma vyzkoušet před zakoupením stroje.

Přímo od výrobce

Jako výhradní výrobci peletovacího lisu TL 700 poskytujeme bezkonkurenční možnosti rychlého dodání, kvalitního servisu a náhradních dílů skladem.

Financování

V naší nabídce naleznete i repasované peletovací lisy s výhodnou cenou. Pro naše stálé zákazníky nabízíme financování na míru.

Přehrát video
cs_CZCzech

Vyplňte poptávkový formulář a my se ozveme.

Pokud si nevíte rady, volejte +420 466 670 070