Peletovací lis TL700 na biomasu

Peletovací lis TL700 a jeho použití

Peletovací lis na biomasu se používá pro výrobu pelet. Peletování sušených pilin, slámy, sena, kukuřice, slunečnice a odpadu vzniklých při čištění obilovin, jejichž fyzikálně-mechanické vlastnosti umožňují jejich stmelování.  V případě, že by zařízení bylo užito ke zpracování jiné než uvedené suroviny, musí být toto odsouhlaseno výrobcem zařízení.

Firma nabízí peletování zkušebních vzorků i jiných než uvedených v areálu firmy. Úspěšně již byly odzkoušeny vzorky odpadu buničiny, PVC, drcené pryže a drcené auto plachty.

Podle druhu zpracovávané suroviny a požadovaného výkonu je možné použít lisovací ústrojí TL600 nebo TL700.

Popis peletovacího lisu TL700

Lis na pelety TL700 pracuje plynule za předpokladu plynulého přísunu suroviny. Patřičně upravená surovina je přiváděna na plochu matrice, kde je lisovacími rolnami vtlačována do otvorů matrice a na spodní straně matrice je odřezávána nebo se odlamuje na pelety, které jsou transportovány do výpadu a odtud do chladícího zařízení.

Délka pelet je odvislá od počtu odřezávacích nožů a od množství přiváděné suroviny, tj. celkového výkonu TL.

Surovina je přiváděna z příslušného strojního zařízení, které není součástí TL. Po vylisování je nutné granule chladit na teplotu 20°C nebo o 5°C vyšší než je teplota okolí. Při expedici musí mít granule teplotu max. 30°C.Vlivem protlačování sypké suroviny otvory matrice dochází ke vzniku hygienicky závadných prašných škodlivin, které je nutno aspirovat.

Soubory ke stažení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Tyto informace jsou sdíleny s našimi partnery.