Rotační směšovací podavač

Použití rotačního směšovacího podavače

Rotační směšovací podavač RSP dále jen (podavač) je zařízení, které umožňuje vstup produktu, který má být přemístěn, do potrubí tlakové dopravy tak, že oddělí tlakové prostředí uvnitř potrubí od prostředí s normálním atmosférickým tlakem, a zároveň vytvoří v produktu a proudícího vzduchu směs v poměru, který přepravu produktu umožní. Produktem bývá obilí, mouky, šrotované pokrutiny, otruby, krmné směsi, premix, šroty, prach a pod. Použití na jiné materiály je třeba projednat s výrobcem. Pro dobrou funkci podavače je nutné, aby dopravovaný materiál neobsahoval cizí předměty (ocelové dráty, hřebíky atd., kousky motouzu, papíru, dřeva apod.). Dopravovaný materiál nesmí obsahovat tvrdé slepené kusy (z vlastního materiálu) o největším rozměru nad 20 mm.

Popis principu funkce podavače

Materiál vstupuje ze vpádové skříňky vpádovým otvorem do skříně podavače a plní komůrky rotoru. Otáčením rotoru se naplněná komůrka dostane dolů nad výstupní kanál ve spodní části skříně, materiál vypadává a současně je odnášen proudícím dopravním vzduchem, přicházejícím do podavače vstupní trubkou. Směs materiálu a vzduchu (aerosměs) odchází výstupním hrdlem do dopravního potrubí. Vyprázdněná, komůrka, je nyní naplněna nyní pouze vzduchem o dopravním přetlaku. Ten z ní po otočení nahoru odchází do filtračních hadic nebo aspirace.

Soubory ke stažení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Tyto informace jsou sdíleny s našimi partnery.