Třídič univerzální TUG 1250

Čištění a třídění obilovin a granulí

Třídič universální (dále jen TUG 1250) se používá v krmivářských a zemědělských provozech a to :
- k čištění a třídění obilovin, kde je využita plocha obou sít dle popisu. Síta lze libovolně měnit dle zpracovávané plodiny
- k třídění granulí, kde je použito pouze jedno síto, které třídí vyrobené granule od odrolu. Síto lze též měnit podle  granulí

Použití třídiče TUG 1250

Tříděný materiál vstupuje do stroje dvěma vpádovými hrdly do vpádového prostoru, kde je vpádovými skříňkami opatřenými klapkou s posuvným závažím rovnoměrně rozdělen po celé šířce třídiče s dvěma síty. Na sítech je materiál tříděn vratným pohybem odvozeným od výstředníku. Materiál propadává horním sítem a částice větší než je čištěný materiál postupují směrem k výpadu přepadu. Materiál, který propadl na spodní síto postupuje po něm k výpadu. Částice menší než otvory spodního síta (odrol) propadnou na dno třídiče a postupují po něm do výpadu propadu.

Otvory sít jsou čištěny silonovými kartáči jejichž pohyb je odvozen od klikového mechanismu. Nejlehčí částice a prach jsou odsávány aspiračním potrubím.

Do potrubí pod výpady musí být zabudováno pojistné zařízení, které při ucpání potrubí vypne pohony stroje a zabrání tak poškození kartáčů.

Soubory ke stažení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Tyto informace jsou sdíleny s našimi partnery.