Těsnící ústrojí TU 200, TU 250

Použití těsnícího ústrojí

Těsnící ústrojí (dále jen TÚ) je zařízení, které odděluje tlakový prostor od beztlakového a současně slouží k odvedení odvodu suroviny z tlakového prostoru do beztlakového.

Používá se pro dopravu obilí, šrotů, mouky, obilních prachů apod. o maximální vlhkosti 14%. Nedá se použít pro materiály vyznačující se přilnavostí, lepkavostí a abrazivitou.

Těsnící ústrojí TU 200, TU 250

Skříň je opatřena vpádovým a výpadovým hrdlem. Na bocích je uzavřena dvěma víky s náboji pro ložiska a těsnění hřídele těsnícího válce, který se otáčí ve skříni.

Těsnící válec je opatřen šesti žebry, která vytvářejí kapsy a s hřídelí je spojen kuželovým kolíkem. Hřídel je uložen ve dvou kuličkových ložiskách. Pohon je standardně opatřen šnekovou elektropřevodovkou MRT přes pružnou spojku LKN 30, která se používá i pro spojení těsnících ústrojí mezi sebou a s vloženými hřídeli. U koncových těsnících ustrojí je možné použít kontrolu otáček indukční sondou.

Materiál padá vpádovým hrdlem na otáčející se těsnící válec a vyplňuje jeho kapsy. Otáčením válce je převáděn do spodního výpadového hrdla, kde odchází do následné technologie. Přitom plní funkci utěsňovače mezi tlakovým a beztlakovým prostorem

Soubory ke stažení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Tyto informace jsou sdíleny s našimi partnery.